Агрономія

Збільшення снігового покриву на Вінничині сприяє перезимівлі озимих культур

Збільшення снігового покриву на Вінничині сприяє перезимівлі озимих культур

Перезимівля озимих культур у Вінницькій області проходила за складних погодних умов. Різке зниження температури відбувалося при незначній висоті снігового покриву.

Але з 8 січня збільшилася висота снігового покриву, що знівелювало негативний вплив низьких температур в подальшому, повідомили у Вінницькій облдержадміністрації.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимої пшениці (1-3 см) знаходилася в межах -6-8⁰ С, що вище критичної температури вимерзання озимої пшениці, яка на 10 січня становила -15-16⁰ С (для рослин у фазі кущіння). Озима пшениця перебувала в стані зимового спокою.

Проте це похолодання було нетривалим і не завдало суттєвої шкоди посівам озимих колосових.

На 16 січня, за результатами проведених обстежень, в гарному стані перебуває 26,5% сходів (81,4 тис. га), в задовільному – 38% (117 тис. га), у слабкому та зрідженому – 35,5% (109,1 тис. га).

Крім того, 37,6% сходів озимого ріпаку знаходяться в гарному стані (25,6 тис. га), в задовільному – 35,5% (24,2 тис. га), у слабкому та зрідженому – 26,9% (18,3 тис. га).

Попередні результати стану перезимівлі будуть відомі після відрощування монолітів, перший строк відбору яких припадає на 25 січня.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!