Зберігається загроза масового розвитку гусениць лучного метелика
У Дніпропетровській, Одеській, Херсонській інших областях на багаторічних бобових травах, неугіддях, узбіччях доріг триває літ, яйцекладка та відродження гусениць лучного метелика.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Інтенсивність льоту метеликів становить 1-2, в осередках Херсонської області до 4 екз. на 10 кроків. Середня чисельність гусениць (першого віку) 0,5-2 екз. на кв.м.
Погодні умови сприяють активності та реалізації потенційної продуктивності метеликів, що уможливлює масовий розвиток гусениць в багаторічних травах, посівах цукрових буряків, соняшнику, кукурудзи, баштанних культур, інших стаціях.
Випуск трихограми, розпушування міжрядь у просапних культур ефективно обмежують щільність і шкідливість гусениць.
Крім того, повсюди в посівах літають та відкладають яйця метелики підгризаючих та листогризучих совок, на технічних культурах і овочах відроджуються та живляться їх гусениці. У Полтавській області на неорних землях відбувається літ чортополохівки, за 10 хв. в полі зору налічувалось 1-5.
Раніше повідомлялося, як знизити чисельність і шкідливість лучного метелика. Також було названо економічні пороги шкідливості лучного метелика на різних культурах.