Завдяки диференційованому внесенню МХП заощаджує від 10 до 40% міндобрив
Як один із елементів якісного управління собівартістю вирощування культур в МХП застосовують диференційоване внесення добрив на основі агрохімічного обстеження ґрунтів. Завдяки цьому в агрохолдингу фіксують економію добрив на рівні 10-15%, а на деяких масивах і 20-40%.
Про це розповів керівник науково-інноваційного відділу дирекції з агробізнесу МХП Віктор Марценюк у ході Всеукраїнського практичного форуму «ДЕНЬ АГРОНОМА. Вирощуємо на експорт».
«Ми вносимо добрива під заплановану врожайність, розуміючи, що в нас є у ґрунті. Тобто в нас є масиви, де за картами-завданнями не потрібно взагалі вносити фосфор і калій, або вносити його не 100 кг/га, а 40. Так ми отримуємо зменшення витрат на підживлення завдяки тому, що не розкидаємо добрива на все поле, а вносимо прицільно під культуру за потребою», – зазначив Віктор Марценюк.
Наприклад, зони продуктивності для кукурудзи визначають такими методами:
- Якщо на полі за останні 5-7 років була кукурудза декілька років і в кожному році зони продуктивності не змінюються, то карту створюють на основі поєднання знімків NDVI.
- Якщо на полі була лише один рік кукурудза або взагалі не було, то карта створюється на основі таких шарів даних: карта NDVI за наявності + топографія + яскравість ґрунту (індекс SBI) чи органічна речовина за наявності агрохімії.
Також інколи зони продуктивності на кукурудзі співпадають із зонами сої чи озимої групи, в такому випадку їх також використовують.
«Умовно в нас є розділені три зони продуктивності. Наприклад, торік зона високої продуктивності відкликалася на додаткове внесення азоту. Це був додатковий приріст урожайності і додатковий заробіток навіть за витрат на добрива. Тобто ми не просто внесли добрива і отримали вищу врожайність, а більше заробили», – додав Віктор Марценюк.
Нагадаємо, МХП скартографував третину свого земельного банку.