Агрономія

Застосування сидератів веде до поступового скорочення використання міндобрив від 30 до 80% – аграрій

Застосування сидератів веде до поступового скорочення використання міндобрив від 30 до 80%. В цілому ефек від сидератів, як порівняти із застосуванням міндобрив, залежить від суміші й сформованої вегетативної маси.

Про це розповів керівник ТОВ «Харківське насіння» Віктор Філатов в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Для Харківщини 3-4 тонни заробленої сухої вегетативної маси дають аналогічний вплив унесенню на цю саму площу 200 кг NPK 10–26–26 і 150 кг селітри. Відповідно, сидерати можуть стати замінником річної кількості мінеральних добрив. Щоправда, це не означає, що технологія дозволяє повністю відмовитись від міндобрив. Адже якісь елементи можуть бути дефіцитними в ґрунті»,

– зазначив Віктор Філатов.

Наприклад, за його словами, якщо вміст фосфору дуже і дуже низький, що подекуди спостерігається, тоді за рік сидерати не здатні вивільнити оптимальну кількість цього елемента, потрібного для максимальної продуктивності основної культури. Тому треба орієнтуватись на аналізи ґрунту.

Нагадаємо, Віктор Філатов має великий досвід у вирощуванні сидератів. Зокрема, завдяки сидератам у ТОВ «Харківське насіння» в 2-3 рази підвищили рівень фосфору в ґрунті, також за 15 років застосування сидератів у господарстві кількість органічної речовини в ґрунті зросла вдвічі.