Агрономія

Застосування біопрепаратів покращує структуру ґрунту, – агроном

У фермерському господарстві «Глинських» (Харківська обл.) вперше застосували біологічні препарати та були вражені тим, що досліджувані біологічні агенти сприяли покращенню структури ґрунту навіть на необроблених ділянках, де чітко фіксували явище переущільнення й «запливання» поверхні поля.

Про це в інтерв“ю кореспонденту журналу The Ukrainian Farmer розповів Микола Глинський, голова ФГ «Глинських».

«Там, де «попрацювали» бактерії, ґрунт мав добру структурність і аерацію, – поділився результатами випробувань фермер. – Навіть після збирання основної культури щупи без зайвих зусиль проникали на глибину понад 20 см, на ділянках, де бактеріальні агенти не вносили, ґрунтовий покрив мав значні розтріскування й ущільненість уже на глибині близько 10-12 см».

Також пан Микола додав, що характерною проблемою для переважної більшості фермерських господарств є втрата природної родючості ґрунту через зменшення кількості ґрунтової біоти. До цього призвели внесення великої кількості синтетичних засобів захисту рослин, зменшення або відмова від внесення органічних добрив, подекуди спалювання стерні тощо».

На думку фермера, результатом такого варварського ведення сільськогосподарського виробництва є збіднення ґрунту і погіршення водно-фізичних його властивостей.

Нагадаємо, застосування біопрепаратів підвищує рентабельність культур.