Запаси продуктивної вологи в ґрунті істотно знизилися в більшості областей
За повідомленнями наукових установ, опади у вигляді зливового дощу з грозою в третій декаді серпня спостерігалися лише у Львівській, де їх кількість становила 6-9 мм та у Дніпропетровській областях – 3-13 мм, на решті території було сухо.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН щодо агрокліматичних умов та фітосанітарного стану сільгоспкультур.
За інформацією ННЦ «Інститут землеробства НААН» запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту (станом на 25 серпня) на переважній частині площ Київської області, призначених під сівбу озимих культур, через відсутність опадів знизилися до нижньої межі задовільних значень 20-25 мм (задовільні значення вмісту продуктивної вологи у ґрунтах Київської області 20-40 мм), а у північно-західних та східних районах – до незадовільних (менше 10 мм).
У Вінницькій області, за даними Інституту кормів і сільського господарства Поділля НААН, запаси продуктивної вологи (станом на 28 серпня) у метровому шарі грунту під кукурудзою становили від 16 до 55 мм, під соєю – 23 мм, під буряками цукровими – 25 мм. На полях, де мають бути розміщені озимі культури, запаси продуктивної вологи в орному шарі грунту (0-20 см) не перевищують 8 мм, а у шарі 0-10 см практично відсутні.
Подальший процес зниження вмісту продуктивної вологи у ґрунті значно ускладнить сівбу озимих зернових культур та є надзвичайно несприятливим для завершення формування врожаю пізніх культур (кукурудзи, сої, соняшнику, буряків цукрових).
Нагадаємо, наприкінці серпня в Україні фіксували кілька температурних рекордів.