Агрономія

Запаси продуктивної вологи в ґрунті на Херсонщині оцінюють як добрі

На полях Херсонщини на початку третьої декади березня озимі культури та багаторічні трави остаточно вийшли зі стану зимового спокою та відновили вегетацію. Загалом перезимівля зимуючих рослин пройшла добре.

Про це повідомляє Херсонський обласний центр з гідрометеорології.

За першим весняним визначенням, запаси продуктивної вологи під озимою пшеницею та на зябу під сівбу ранніх ярих культур у орному шарі ґрунту (0-20 см) становлять 21-34 мм, що оцінюються як добрі та оптимальні. Зволоження метрового шару ґрунту у східних районах області знаходяться на низькому рівні для ранньовесняного періоду – 74-83 мм, на решті площ вологозапаси задовільні та добрі – 96-140 мм.

За попереднім прогнозом на території Херсонської області у найближчі 10 діб очікується нестійка погода. В останній день березня та у перші дні квітня буде спостерігатись суха та тепла погода.

«Починаючи з 3 квітня характер погоди дещо зміниться. Очікуються короткочасні дощі та зниження денної та нічної температури повітря. Надалі без опадів, підвищення денної температури повітря до 20-25º тепла. Слід нагадати, що основним із засобів для збереження вологи в ґрунті під час проведення весняно-польових робіт є правильно підібрані та проведені агротехнічні заходи», – йдеться в повідомленні.