Агрономія
Головне:
Агрономія

Запаси ґрунтової вологи сприяють розвитку озимини на Львівщині

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

На Львівщині добрі запаси ґрунтової вологи та позитивні температури сприяють розвитку озимини.

Про це повідомляє прес-служба департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Упродовж жовтня – листопада середньодобові температури повітря були в межах  багаторічних норм, опади випали в невеликій кількості.

«У першій половині листопада температури повітря поступово знижувались до біологічного мінімуму  (5°С), а в окремі дні і нижче. За таких термопоказників ріст і розвиток озимих зернових сповільнюється», – йдеться в повідомленні.

Рослини за сівби упродовж вересня-жовтня сформували лише один бічний пагін. Незважаючи на те, що теплозабезпеченість посівів у жовтні була високою, однак повноцінного розвитку (3-4 синхронно розвинених бічних пагонів) у таких посівах немає. 

«Якщо плюсові температури будуть утримуватися й надалі то їх розвиток, звичайно, поліпшиться. Але на початку припинення вегетації слід провести моніторинг посівів за розвитком, кількістю рослин на одиниці площі, їх фітосанітарним станом. А впродовж зимового спокою потрібно постійно контролювати посіви пізніх строків сівби, оскільки вони в першу чергу будуть піддаватися механічним і фізіологічним пошкодженням», – зазначив Антін Шувар, завідувач лабораторії рослинництва Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААНУ.

Загалом в області озимих зернових культур під урожай 2021 року посіяли на площі 85,7 тис. га.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ