Закордонні методи агрохімічного аналізу часто не адаптовані для наших ґрунтів
Компанії, що спеціалізуються на точному землеробстві, дистриб’ютори добрив, які надають послуги з аналізу ґрунту і возять зразки в лабораторії США, Англії, і за якими потім дають рекомендації щодо внесення добрив, наражаються на ситуації, коли методи аналізу, що там використовуються, не адаптовані для різних ґрунтів України.
На це звернув увагу Сергій Хаблак, начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдинг A.G.R. Group, пише журнал The Ukrainian Farmer.
«Крім того, у США виникають також ситуації, коли аналізи ґрунтів по фосфору, що використовують у штаті Міннесоти (тести Bray-P1 для ґрунтів із нижче рН 7,4 і Olsen для ґрунтів із рН більше 7,4), не збігаються з аналізом ґрунтів за методом Mehlich-3, який застосовується для ґрунтів із різними рН і дозволяє в одній витяжці визначати фосфор, калій і мікроелементи», – додав він.
Причина розбіжностей по аналізах ґрунтів у США за вказаними методам пов’язана з різними витяжками, що дають змогу вилучати більшу чи меншу частину фосфору, різними градаціями й інтерпретаціями за методами тощо.
Спостерігаються також розбіжності результатів і по мікроелементах за методами Mehlich-3 і DTPA, особливо для цинку.
Нагадаємо, уміст нітратів і фосфатів у ґрунті впливає на рухомість мікроелементів.