Агрономія

Закарпаття найсприятливіше для розповсюдження небезпечного шкідника кукурудзи

Закарпаття найсприятливіше для розповсюдження небезпечного шкідника кукурудзи

Найшвидше розселення західного кукурудзяного жука, небезпечного карантинного шкідника, відбуватиметься в Закарпатській області.

Саме ця область має найбільший відсоток в сівозміні сільгоспкультур кормової бази для шкідника, тож щороку він просуваєтиметься на 80 км.

Друге місце за розповсюдженням жука посідає Чернівецька область, де насиченість сівозміни кукурудзою становить 45,3%. У цій області шкідник може рухатись зі швидкістю 72,5 км/рік.

На Житомирщині кукурудза займає 44,8% в структурі посівних площ, тож у разі проникнення жука в цю область швидкість його поширення щороку становитиме 71,8 км.

Високі показники швидкості розповсюдження шкідника матимуть також Дніпропетровська, Донецька, Луганська й Одеська області (65 км/рік).

Водночас найповільніше західний кукурудзяний жук просуватиметься в Київській, Сумській і Хмельницькій областях, де його швидкість буде близько 40 км/рік.

За умови зменшення відсотку кукурудзи в сівозміні сільгоспкультур та використання засобів захисту проти карантинного жука, його швидкість його поширення може зменшитись у рази.

 

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!