Агрономія

Захистити посіви від бур’янів допоможе розуміння їхньої стратегії онтогенезу

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Бур’яни є потужними конкурентами за вологу всім видам культурних рослин. Рослини більшості видів бур’янів будують свою стратегію онтогенезу так, щоб найбільші обсяги вологи використовувати в першу половину літа.

Про це розповів Олександр Іващенко, старший науковий співробітник Інститут захисту рослин НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Дослідження доводять, що за відсутності рівня захисту широкорядних посівів сільськогосподарських рослин уже до кінця червня бур’яни здатні виносити з ґрунту до 120 мм/м2 вологи і більше, — зазначив він. — Це той резерв вологи, що може бути використаний на формування врожаю посівів».

Наприклад, рослини амброзії полинолистої — Ambrosia artemisiifolia L. здатні формувати кореневу систему, що проникає в ґрунт на 4-4,5 м. А отже, здатні забирати вологу з ґрунту в соняшнику, який формує свою кореневу систему до 3 м глибини.

За наявності на метр квадратний посівів соняшнику 4–5 шт. добре розвинених рослин амброзії полинолистої, розраховувати на вагомий урожай не доводиться.

Тому питання ефективного захисту посівів культур від бур’янів за умов дефіциту вологи на полях набуває першочергового значення.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями