Західний Хаб МХП переходить з мінеральної на органо-мінеральну систему удобрення
Західний Хаб МХП і в тому числі філія «Перспектив» стратегічно переходить з мінеральної на органо-мінеральну систему удобрення полів, що є важливим кроком до відновлювального сільського господарства.
Про це йдеться на Фейсбук-сторінці компанії.
Це стало можливим завдяки тому, що агрохолдинг МХП має власні птахофабрики, біогазові установки й розвинену логістику. На поля завозять готовий компост. Також Західний Хаб виготовляє компост самостійно.
«Останні 20 років на заході України ніхто не використовував органічне удобрювання в промислових масштабах, з мінеральними добривами працювати було дешевше і зручніше, – зазначає головний технолог Західного Хабу МХП Олександр Деревянченко. – Ми перші, хто знайшов можливість розпочати це робити в великих масштабах. І це абсолютно нові технології. Удобрюємо готовим якісним компостом, частину з якого виготовляємо самостійно, на спеціальних майданчиках, за розробленими протоколами і рецептурою».
Як зазначається, органічні добрива на сьогодні не дешеві, враховуючі значні витрати на логістику. Але вони в рази ефективніші і корисніші для ґрунту і урожайності, у порівнянні із мінеральним удобренням. Використання компосту створює резерв збереження та підвищення родючості ґрунтів, підвищує урожайність сільськогосподарських культур, сприяє кращому перебігу біологічних процесів у ґрунтах, поліпшує фізико-хімічні властивості ґрунту.
Зараз активно завозять компост на поля Хмельницької, Львівської, Івано-Франківської і Тернопільської областей. За цей рік планують завезти 200 тис. тонн. Органічні добрива ефективно працюють в ґрунті два роки, тож до кінця поточного року удобрять 50% земельного банку, тобто 50 тис. га, наступного року – іншу половину, а потім все заново. Тобто це стратегія з планами на багато років вперед.
Окрім названих вище переваг, процес компостування має важливе значення у вирішенні екологічних проблем, в тому числі й зменшення вуглецевих викидів в атмосферу, що свідчить про значний його потенціал в процесі декарбонізації виробничого процесу.
«МХП системно впроваджує заходи, що спрямовані на збереження якості ґрунтів, оздоровлення земель, – підкреслює Віктор Корягін, директор Західного Хабу МХП. – Відповідність принципам сталого розвитку – наш стратегічний пріоритет».
Нагадаємо, МХП щороку вносить на поля меліоранти на площі до 20 тис. га та планує щороку проводити агрохіманаліз ґрунтів на площі 100 тис. га.