Агрономія

«Західний Буг» не виключає переходу на технологію strip-till

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

В агрохолдингу «Західний Буг» припускають, що в перспективі застосовуватимуть на своїх полях систему обробітку ґрунту strip-till.

Про це розповів Василь Косар, агроном-ґрунтознавець підприємства «Західний Буг».

Перехід на цю систему, особливо на широкорядних культурах (цукровий буряк, ріпак, кукурудза), — є чи не найкращим варіантом для ефективнішого нагромадження та використання вологи у ґрунті.

«Міжряддя, які не обробляють, перетворюються на акумулятор вологи, яку використовуватимуть рослини під час ранніх фаз вегетації», — пояснює агроном-ґрунтознавець.

У 2020 році «Західний Буг» проводив масштабні випробування різних технологій смугового обробітку ґрунту з використанням сівалок Horcsh Focus, Mzuri, Klaydon, Amazone Primera, культиваторів Fly, Kverneland, Farmet.

Усього під випробування цієї технології відведено близько семи тисяч гектарів у різних підрозділах підприємства — експериментують з усіма культурами, що є в сівозміні.

«Ми не можемо вплинути на надходження вологи, але на її витрачання — так, — додав пан Василь. — З цим і експериментуємо: масштабно, з важкопрогнозованим результатом, але свідомо йдемо на чималі ризики заради того, щоб перевірити ефективність тих чи інших агрозаходів і технологій на наших полях».

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями