Агрономія
Головне:
Агрономія

Західному Поліссю загрожує аридизація, — дослідження

В останні десятиріччя спостерігається зміна умов зволоження території Західного Полісся в бік аридизації.

Таким висновком на основі багаторічних досліджень поділився Микола Зосимчук, заступник директора з наукової роботи Сарненської дослідної станції ІВПіМ НААН (масив «Чемерне», Рівненська обл.), пише журнал The Ukrainian Farmer.

Згідно з отриманими даними дослідної станції, встановлено, що за період з 2007 по 2018 роки тільки у 2010-му і 2012 роках умови зволоження відповідали зоні Полісся, тобто були вологими. А от у вегетаційні періоди 2007–2009, 2013 і 2014 років умови зволоження були слабо засушливими, 2011 року — засушливими, а 2015–2018 — дуже засушливими. У 2015-му спостерігалася мінімальна кількість опадів за вегетаційний період за 70 років спостережень по метеопосту станції — 201 мм.

«Отримані показники зволоженості характерні більше для зони Лісостепу, ніж Полісся, — зауважує науковець. — Подібна тенденція в зміні зволоженості спостерігається і в умовах зони Полісся сусідньої республіки Білорусь».

Довідково. Аридизація, або ксеротизація — складний і багатогранний комплекс процесів зменшення зволоженості територій, загальне наростання сухості в екосистемах, ландшафтах і спричиненого цим скорочення біологічної продуктивності екосистем.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали