Агрономія

Західна Україна нарощує потужності зі зберігання зерна

Західна Україна нарощує потужності зі зберігання зерна

Однією з особливостей минулого елеваторного сезону стало пришвидшене будівництво зерносховищ у західній Україні.

Західний регіон досі залишається найменш забезпеченим елеваторними потужностями в розрахунку на той обсяг зерна, що тут виробляють.

Традиційно західні області України не належали до найбільших зерновиробників у країні, але в останні 5-10 років через зміни клімату врожайність сільгоспкультур тут різко зросла і наявних сховищ для зберігання вирощеного збіжжя почало бракувати.

Наприклад, на 1,8 млн тонн зерна, вирощеного у 2017/18 МР на Львівщині, область на початок минулого року оперувала потужностями зі зберігання тільки близько 900 тис. тонн.

Водночас із-понад 700 наявних зерносховищ кількість сучасних елеваторів із повним технологічним циклом становила всього 22, які належали здебільшого агрохолдингам й обслуговували переважно їхні потреби.

Тому протягом минулого року в процесі будівництва перебували відразу вісім нових елеваторних комплексів загальною місткістю одночасного зберігання 68 тис. тонн. Потужність зі зберігання кожного такого елеватора порівняно невелика – від 5 до 20 тис. тонн, однак і зводили їх переважно малі та середні сільгоспвиробники.

Про основні тенденції зернозберігання в Україні фахівці галузі розкажуть на конференції «Елеватор Плюс», яку журнал The Ukrainian Farmer проводять 20-21 березня в Києві.

Детальніше про конференцію тут.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!