Агрономія

За яких умов на рослинах з’являються ознаки фосфорного голодування

Однією з особливостей фосфору є те, що за температури нижчої ніж +20 °С його доступність для рослин сповільнюється, а коли температура знижується понад +15 °С, він стає майже недоступним для рослин. У такому разі на рослинах візуально спостерігаються ознаки фосфорного голодування, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Характерною особливістю браку фосфору для рослинного організму є поява по краях листків, жилок і стебел фіолетового відтінку, який може поширюватися по всій листковій пластині.

Для корегування дефіциту зазначеного макроелемента проводять позакореневі підживлення фосфоровмісними добривами.

Слід пам’ятати: цей технологічний захід дає змогу тільки на короткий час забезпечити рослини фосфором, але в жодному разі не замінює основне та припосівне удобрення.

Сучасні сільгосптоваровиробники мають можливість вибирати потрібні їм добрива різного хімічного складу та ціни, рідкі чи кристалічні. Здебільшого у своєму складі, крім фосфору, вони містять також інші макро- й мікроелементи.

Нагадаємо, науковці радять приділяти більше уваги фосфорному живленню через його дефіцит у ґрунті. Раніше повідомлялося, як обрати фосфорні добрива.