За відсутності дощів у посівах зернових активізуються клопи
У травні-червні посівам зернових колосових культур істотної шкоди завдаватимуть хлібні клопи (шкідлива черепашка, гостроголовий, маврський, австрійський), триватиме яйцекладка і відродження личинок. Особливу увагу шкідникам необхідно приділити у південних, східних та центральних областях.
Про це розповіла науковий співробітник Інституту захисту рослин НААНУ Тетяна Неверовська, пише журнал The Ukrainian Farmer.
«Дорослі клопи завдають шкоди у фазу сходів, кущення (ярий ячмінь), виходу рослин у трубку (озима пшениця) до молочної стиглості зерна, що призводить до засихання рослин, а в період колосіння – до утворення повної або часткової білоколосиці. У фазу молочної, воскової і повної стиглості зерна шкоду завдають личинки старших віків та молоді окрилені клопи, пошкоджуючи зерно, погіршують якість клейковини. Шкідливість клопів посилюється за відсутності дощів», – наголосила науковець.
Також Тетяна Неверовська нагадала, що посіви зернових слід захищати від шкідника за чисельності імаго 2,0-4,0 екз./м2; личинок на цінних сортах – 2,0 екз./м2, на решті посівів – 4,0-6,0 екз./м2.
Читайте також:У господарстві на Одещині втрати від посухи оцінюють у $200-300/га
Додати коментар