За рівномірного дозрівання ріпаку його можна збирати прямим комбайнуванням
Сучасні гібриди та сорти ріпаку придатні для прямого комбайнування.
Його краще використовувати за рівномірного цвітіння і дозрівання ріпаку. Пряме комбайнування дозволяє підвищити урожайність зменшенням втрат і знизити витрати завдяки оптимізації технологічних операцій.
Для цього використовують спеціальну ріпакову приставку, яка монтується на штатні зернові жатки.
Приставка має специфічну конструкцію, яка обумовлена фізіологічними та морфологічними особливостями ріпаку. Під час збирання ріпаку також потрібно враховувати, що зрілі стручки легко розтріскуються.
Особливо інтенсивно це явище проявляється тоді, коли стручки проходяться кілька циклів інтенсивного зволоження і висихання. Після цього вони легко розтріскуються від найменшого механічного впливу, і насіння випадає.
Щоб запобігти травмуванню зерна під час збирання, регулюють частоту обертання молотильного барабана: за прямого комбайнування частота його обертання повинна становити 500-600 об./хв; частота обертання вентилятора – 450-600 об./хв; зазори між бичами молотильного барабана і декою на вході – 16-20 мм, на виході – 3-7 мм.
У процесі обмолоту необхідно стежити, щоб насіння не пошкоджувалося, тому що під час зберігання його якість погіршується.
Вміст сторонніх домішок у бункерній масі допускається не більше за 10%; вміст олійних домішок (битого і обрушеного насіння) – не більше як 3%.
Додати коментар