За правильної технології сорти озимого ріпаку не поступаються гібридам
Сорти озимого ріпаку не поступаються в урожайності гібридам навіть в умовах зони ризикованого землеробства, якщо підібрати правильну технологію вирощування.
Про це AgroTimes розповіла директорка ТОВ «Агрофірма Прогрес-Агро» Ольга Лазаренко (Одеська обл.).
В агрофірмі вже багато років поспіль сорти озимого ріпаку чеської селекції Selgen дають високі врожаї навіть в умовах критичних посух завдяки чіткому дотриманню технології.
«Агрофірма Прогрес-Агро» не застосовує оранку, а лише поверхневий обробіток ґрунту. Озимий ріпак цього року сіяли за двома технологіями. За першої спочатку розподілили по полю солому від попередника (озима пшениця), щоб утримати вологу і запобігти перегріванню ґрунту, далі працювали культиватором HORSCH Tiger. Після того як зійшла падалиця і бур’яни, «зняли» їх Раундапом, і далі сіяли сівалкою HORSCH Avatar з одночасниим унесенням міндобрив.
За другої технології ріпак сіяли просапною сівалкою Vaderstad Tempo L16 з міжряддям 70, а потім пройшли нею вдруге, утворивши міжряддя 35 см. Найвищу врожайність (3,7 т/га) за ідентичної технології отримали після просапної сівалки.
«У вирощуванні ріпаку головне – отримати сходи. Лише точні сівалки дають гарантовані дружні сходи, а це запорука гарного врожаю. Якщо у вересні ми маємо сходи, то за перезимівлю можна не хвилюватися. Але щоб отримати високу врожайність ріпаку, обприскувач має ходити по полю не менше, як сім разів. Це внесення і стимуляторів росту, і ЗЗР. Також вносимо карбамід і КАС», – зазначає Ольга Лазаренко.
Нагадаємо, сорти озимого ріпаку втричі вигідніші від гібридів.