Агрономія

За правильного підбору сортів переваги мають і оптимальні, і пізні терміни сівби озимих зернових

За правильного підбору сортів переваги мають і оптимальні, і пізні терміни сівби озимих зернових

Оптимальні терміни сівби озимих зернових – це класика, яка працює. Утім, і пізні строки сівби за правильного підбору сортів мають свої переваги.

Про це інформує Інна Ракул, кандидат сільськогосподарських наук, науковий співробітник з генетики і селекції сільськогосподарських культур, ТОВ «ДСВ-Україна».

За її словами, озимі зернові оптимальних термінів сівби мають достатній період для осіннього кущення, формують добре розвинену кореневу систему й входять у зиму з запасом життєздатності. Навесні такі рослини зазвичай мають рівномірний розвиток, дружно відновлюють вегетацію, а головне – встигають сформувати повноцінний колос із високим потенціалом продуктивності. Недолік – вони більш чутливі до осінніх і ранньовесняних стресів. Такі посіви потребують ретельнішого захисту від хвороб та мають підвищений ризик до вилягання, за рахунок довшого вегетаційного періоду та більш активного розвитку біомаси.

«Пізні строки сівби озимих зернових – це гнучкість у технології та часто – вимушений вибір. Але це не означає «гірше». Пізно посіяна пшениця або ячмінь зазвичай має повільніший розвиток восени, слабший потенціал кущення, а інколи входить у зиму в фазі сходів чи першого листка. Весною така рослина починає з меншим стартовим запасом, проте сучасні сорти ДСВ демонструють хорошу здатність до компенсації через продуктивне кущення у весняний період. Перевагою пізніх посівів є менший тиск хвороб восени та можливість уникнути посухи в критичні фази осені. Недолік – вищий ризик вимерзання за несприятливої зими й необхідність уважного живлення навесні для запуску ростових процесі»,

– зазначає Інна Ракул.

Вона додала, що станом на сьогодні посіви озимих на дослідній станції «ДСВ-Україна» в хорошому стані, незалежно від термінів посіву, завдяки адаптованим сортам, сучасним протруйникам і збалансованій агротехніці.

«Весна обіцяє бути перспективною і ми уважно стежимо, як поведуть себе різні групи посівів»,

– додала Інна Ракул.

ДСВ – інновації для Вашого успіху!