Агрономія

За 15 років застосування сидератів кількість органічної речовини в ґрунті зросла вдвічі – досвід

За 15 років застосування сидератів кількість органічної речовини в ґрунті зросла вдвічі – досвід

У ТОВ «Харківське насіння», що було започатковане у 2009 році, з першого дня роботи почали застосовувати сидерати, випередивши європейські тренди на 5-7 років. Кількість органічної речовини в ґрунті за цей час у сільгосппідприємстві збільшилась удвічі, а кількість гумусу – на 25-30%.

Про це розповів нерівник ТОВ «Харківське насіння» Віктор Філатов в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Відповідно, у такому ґрунті я можу утримати більше води, що для нашого посушливого регіону є доволі важливим»,

– зазначив Віктор Філатов.

Нині ж, на думку Віктора Філатова, популярність зелених добрив в Україні зросла, зокрема,  з економічних причин. Адже якщо порівняти, з 2005 року вартість діючої речовини азотних, фосфорних і калійних добрив у доларовому еквіваленті підвищилась щонайменше вчетверо.

«Підприємства хочуть бути успішними, заробляти гроші, тому шукають варіанти зменшення витрат. А сидерати добре працюють. Їх можна порівняти зі смертниками, шахідами, які ціною власного життя й втратою продуктивності максимально вивільняють для наступних культур недоступні поживні елементи, що є в наших ґрунтах»,

– додав Віктор Філатов.

Раніше повідомлялося, як сидерація допомагає в боротьбі з деякими хворобами сільгоспкультур та як досягти максимального ефекту від застосування сидератів.