Агрономія

Якісна робота з насінням оптимізує виробничий процес, – досвід

Якісна робота з насінням оптимізує виробничий процес, – досвід

У Баришівській зерновій компанії багато уваги приділяють насінню – від вибору сортів та гібридів до строків сівби і норм висіву. Так, в компанії віддають перевагу іноземній селекції, бо досвід показав, що вона продуктивніша. А міняти дорожче якісне насіння іноземної селекції на дешеве вважають нераціональним.

Про це розповів операційний директор компанії Андрій Лук’яненко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Раніше сильні позиції мали вітчизняні сорти пшениці, але вони відходять, а достойної їм заміни ми не бачимо. На жаль, даються взнаки технічні та фінансові можливості вітчизняної науки. І все ж тут, думаю, головне правило – обирати те, що підходить конкретному господарству, конкретному досвіду і технологіям вирощення», – зазначив директор компанії.

Важливим чинником в оптимізації виробничого процесу та підвищенні врожайності є норми висіву. Вони можуть допомогти значно скоротити витрату ресурсів. А дотримання строків сівби якщо не гарантує, то робить високоймовірним достойну урожайність восени.

«Строків сівби ми намагаємося притримуватися якомога точніше, покладаючись на дані з полів. За два тижні до сівби всі агрономи виїжджають на огляди й заміри показників безпосередньо у поле, формують відповідні звіти. Завдяки цьому видно динаміку і полегшується прогнозування», – зауважив Андрій Лук’яненко.

Він також додав, що значну перевагу мають ті сільгосппідприємства, які практикують диференційований посів. Це дає змогу то точно визначити, скільки насіння потрібно, чи треба збільшувати густоти, чи, навпаки, зменшувати тощо.

Раніше повідомлялося, як Баришівська зернова компанія формує структуру посівіних площ.