Агрономія

Які способи відновлення ґрунтів, забруднених унаслідок воєнних дій

Які способи відновлення ґрунтів, забруднених унаслідок воєнних дій

Забруднення ґрунтів унаслідок воєнних дій суттєво впливають на структуру і функціонування мікробних угруповань ґрунту, знижують його біологічну активність, що може негативно відбиватися на родючості ґрунту та якості вирощуваної рослинної продукції. Знання особливостей і механізму дії забруднень на ґрунтову мікрофлору, як на один із важливіших компонентів біологічної системи ґрунту, потрібне для розроблення методів оздоровлення забруднених ґрунтів, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Заходи з ліквідації наслідків забруднення ґрунтів можуть складатися з фітомеліорації та ремедіації ґрунтів за допомогою біопрепаратів, що дають змогу відновити стан мікробних ценозів ґрунтів.

Для відновлення нормального функціонування ґрунтової мікрофлори, яка відіграє головну роль у процесах ґрунтоутворення й самоочищення ґрунтів, у разі забруднення їх нафтопродуктами, наряду з іншими заходами рекомендується застосовувати мікробні препарати на основі вуглеводнеокиснювальних бактерій.

Також потрібні такі заходи, як сидерація, застосування біопрепаратів – деструкторів стерні, що пришвидшують розкладання рослинних решток і спрямовують процеси трансформації органічної речовини в бік гуміфікації, мікробних препаратів, спрямованих на оптимізацію мінерального живлення рослин, що містять азотфіксувальні, фосфатмобілізувальні мікроорганізми тощо.

Раніше повідомлялося, як мілітарні чинники впливають на ферментативну активність ґрунту.