Агрономія

Які родентициди найефективніші у боротьбі з мишоподібними гризунами

За хімічного захисту посівів культур від мишоподібних гризунів застосовують токсичні речовини І групи ризику. Застосування родентицидів на основі фосфіду цинку забезпечує найвищу і стабільну технічну ефективність, як порівняти з препаратами інших діючих речовин.

Про це свідчать результати досліджень фахівців Генічеської дослідної станції ДУ ІЗК НААН України, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Ця речовина стійка до впливу природних чинників у полі, має високу токсичність до мишей за поїдання у вигляді отруйної приманки, має необмежений строк зберігання. Водночас вона дуже небезпечна для природних ворогів мишей.

Препарати антикоагулянтної дії ефективні тільки за малої кількості зеленої листо-стеблової маси. Миші, які поїдають багато листків, набувають стійкості до препарату.

Обираючи роденциди для боротьби з мишами, варто врахувати й особливість харчування «молоді»: після переходу на автономне життя миші деякий період вживають переважно зелені рослини й майже не харчуються зерном, таким чином уникаючи контакту з отруєними приманками. Цим пояснюється 100%-е не спрацювання препаратів із коротким періодом токсичності.

Нагадаємо, мini-till і no-till призводять до зростання чисельності мишей, на відміну від дискування ґрунту. Раніше повідомлялося, до нових умов адаптувалися майже всі мишоподібні гризуни.