Агрономія

Які рідкі комплексні добрива є кращою альтернативою бакових сумішей

Кращою альтернативою бакових сумішей є рідкі комплексні добрива (РКД), виготовлені за технологією хімічного синтезу. Це дозволяє отримати продукт із переліком технологічних і екологічних переваг, за які їх цінують аграрії в усьому світі, пише журнал The Ukrainian Farmer.

За технологією хімічного кислотного синтезу РКД виготовляють із якісної базової хімічної сировини – чистих кислот і аміаку, тому вони не містять баластних речовин і мають низький сольовий індекс – до 20 одиниць. Адже, відомо: чим чистіше добриво, тим ближче його можна розміщувати біля насінини й наносити на її поверхню.

Завдяки технології виробництва РКД можуть містити до 50% діючої речовини.

Рідкі комплексні добрива містять два та більше основних елементів живлення – азот, фосфор, калій і сірку. Тобто є унікальним висококонцентрованим джерелом живлення рослин необхідними елементами.

Для виготовлення РКД використовується сучасне обладнання, що дозволяє точно та ефективно змішувати реагенти, мінімізувати обсяг повітря, що унеможливлює утворення грудок і пінки, мінімізувати вплив людського чинника.

Також РКД властиве лишатися стабільними за низьких температур до –19 °С за тривалого зберігання.

Ці добрива можуть слугувати матрицею для мікроелементів, засобів захисту рослин тощо.

Отже, споживач отримує хімічно чистий і стабільний розчин з однорідною екосистемою, не схильний до випадіння в осад, на відміну від сольових розчинів, які виготовляють за технологією розчинення сухих порошків.

Раніше було названо важливу перевагу застосування рідких комплексних добрив.