Які прояви має фузаріоз на рослинах озимої пшениці
Упродовж вегетації на рослинах озимої пшениці розвивається низка фузаріозних грибів, таких як Fusarium nivale (Microdochium nivale), F. culmorum, F. avenaceum, F. graminearum, F. Sporotrichoides, F. poae, що спричиняють різноманітні симптоми прояву хвороби: фузаріозна коренева гниль, пліснявіння насіння, снігова пліснява, фузаріоз листя, фузаріоз колоса, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Основними симптомами кореневої гнилі є побуріння первинних і вторинних коренів, підземного міжвузля й основи стебла, яке звичайно виявляється на початку цвітіння і значно збільшується до збирання врожаю.
У вологу погоду в місцях ураження з’являється рожевий наліт, результат – втрата стеблостою, утворення недорозвиненого колоса зі щуплим зерном і пустоколосиця. Плямистість листків проявляється у вигляді великих некротичних плям.
Фузаріоз колосу і зерна – проявляється в другій половині вегетації. Хворий колос спочатку блідо-рожевий (здорові рослини – зелені), потім на лусочках колосків формуються блідо-рожеві, оранжево-червоні або червонуваті подушечки, які зливаються й утворюють наліт, що може вкривати весь колос.
Інколи наліт може бути й на зерні, міцелій проникає і всередину нього. Збудники можуть розвиватися на зерні й під час зимового його зберігання.
Раніше повідомлялося, як захистити посіви озимої пшениці від фузаріозу колоса.