Агрономія

Які помилки агронома можуть зумовити стрес у рослин

Стрес у рослин просто так не виникає – на все є причини: або агроном щось не врахував у технології, або щось не так зробив, наприклад, «пришкварив» посіви гербіцидами.

Таку думку AgroTimes висловив агроном Андрій Кулян.

«Тож головне в роботі агронома – це знати чинники, які призводять до стресу в рослин і зробити все, щоб цього не допустити», – вважає він.

Такими чинниками є погодні умови. Але посуха і спека не є чимось непередбачуваним для агронома. Тому такі ризики можна нівелювати, вибираючи посухостійкі сорти чи гібриди.

«Агроном має знати, що в умовах спеки погіршується засвоєння певних хімічних елементів мінеральних добрив, – переконаний Андрій Кулян. – То для чого рослину, яка перебуває у стані стресу, ще більше пригнічувати додатковими внесеннями?»

У випадку, якщо агроном у системі підживлення врахував кількість внесених добрив під попередник, що виніс і що лишив на полі попередник, то він уже дав рослині оптимальну кількість добрив і «добавка» їй не допоможе. Найкраще у такій ситуації – це дочекатися дощу, який сприятиме виходу рослини зі стресу.

Нагадаємо, у компанії «Верес» напрацювали алгоритм виведення рослин зі стресу.