Агрономія

Які погодні умови сприятимуть розмноженню шкідників на зернових – прогноз ученого

За сприятливих погодних умов посівам зернових шкодитимуть сисні та внутрішньостеблові шкідники – пшеничний трипс, злакові попелиці, хлібні п’явиці тощо.  

На цьому наголосила науковий співробітник Інституту захисту рослин НААНУ Тетяна Неверовська, пише журнал The Ukrainian Farmer.  

«Пшеничний трипс більшого поширення і відчутної шкідливості набуває в період  колосіння ярої пшениці. У цей час самиці відкладають яйця, відроджуються личинки, які живляться під колосковими лусочками.

Злакові попелиці за помірно вологої і теплої погоди 18-22°С масово розвиватимуться на значних площах озимих і ярих зернових культур. За помірно вологої і теплої погоди ймовірно зростання шкідливості личинок хлібних п’явиць (червоногруда та синя) на ярих колосових у фазу кущіння – вихід в трубку», – зазначила науковець. 

Окрім того за теплої безвітряної й помірно вологої погоди  з кінці травня – в червні можлива відчутна шкідливість хлібного пильщика  у посівах пшениці, жита і ячменю, а за посушливої спекотної погоди – хлібних блішок, особливо на ярому ячмені.

Тетяна Неверовська нагадала, що обприскування проти пшеничного трипса (ЕПШ 40-50 екз./колос) у період формування зернівки поєднують з обприскуванням проти хлібних клопів та інших шкідників. Проти попелиць посіви захищають за  чисельності 8-12 екз./стебло (колос) за заселенні 15% рослин у фазу колосіння і за чисельності 15-40 екз./колос за заселенні більше 30% рослин у фазу наливу зерна. Проти хлібних п’явиць посіви захищають  за чисельності шкідника – 10,0-30,0 екз./м2, проти  смугастих блішок за чисельності 30,0-50,0 екз./м2.

Читайте також: Науковець спрогнозувала зростання чисельності хлібних жуків на зернових

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!