Агрономія

Які особливості внесення різних елементів живлення на посіви цукрових буряків

Які особливості внесення різних елементів живлення на посіви цукрових буряків

Підживлення цукрових буряків здійснюють переважно лише азотними добривами в дозах 30–40 кг/га азоту, насамперед на полях, де не вносили органічні й азотні мінеральні добрива в основне удобрення, або повним мінеральним добривом у дозі N30–40P25–30K30–40, пише The Ukrainian Farmer.

Раннє підживлення у фазу 1–2 пар справжніх листочків з одночасним обробітком міжрядь є набагато ефективнішим, ніж пізнє перед змиканням листків у міжряддях.

Відмінність дії форм фосфорних добрив незначна, хоча є повідомлення щодо вищої ефективності суперфосфату проти інших видів фосфорних добрив.

З калійних добрив вищий ефект мають ті, що у своєму складі містять супутні елементи живлення (натрій, магній, сірку тощо).

За високого рівня продуктивності та значного виносу біогенних елементів цукрові буряки потребують значної кількості мікроелементів. Вони добре реагують на внесення борних добрив, також дуже чутливі до браку марганцю, середньо чутливі до молібдену, міді, цинку.

Раніше повідомлялося, які форми азотних добрив найкращі для цукрових буряків та які потреби цукрових буряків у елементах живлення в різні фази розвитку.