Агрономія

Які особливості весняного підживлення озимого ріпаку

Весняне підживлення озимого ріпаку рекомендують проводити в ранньовесняний період. Якщо розрахункова доза азоту для підживлення становить до 80 кг/га діючої речовини, то цю кількість краще вносити за один раз, пише журнал The Ukrainian Farmer.

За більшої дози внесення слід провести у два заходи – другу дозу азоту слід внести до початку цвітіння.

З елементів живлення для ріпаку важливі також сірка й магній. Брак сірки можна визначити за типовими симптомами: на молодих листках з’являється мармурове забарвлення, а пізніше – пожовтіння.

Дефіцит цього елемента впливає на формування стручків (іноді утворюються тільки черешки), у сформованих стручках насіння дрібне, зменшується його кількість.

У разі потреби рослин у сірці (а критичним є період відновлення вегетації), ефективним є внесення у підживлення сульфату амонію. Деяку частину сірки рослини можуть засвоювати також через листки у вигляді двоокису безпосередньо з атмосферного повітря.

Симптоми дефіциту магнію в ріпаку характеризуються жилковим хлорозом (мармуровість). У пізніх фазах листки набувають забарвлення від червонуватого до коричневого, а згодом відмирають.

Магнієві добрива за потреби можна застосовувати до фази бутонізації. Унесення цього елемента підвищує врожайність і вміст сирого протеїну в насінні.

Раніше повідомлялося, які особливості підживлення ярого ріпаку.