Які особливості позакореневого підживлення кукурудзи та соняшнику
У посівах кукурудзи та соняшнику під час позакореневого підживлення до фази розвитку 10-12 листків концентрація водного розчину карбаміду не має перевищувати 8%. За вищих концентрацій на поверхні листків виникатимуть опіки, журнал The Ukrainian Farmer.
У пізніших фазах розвитку цих культур, коли їхні листки грубішають, вони вже здатні витримувати навіть 20%-ву концентрацію карбаміду.
Коли рослини мають високий дефіцит азоту і концентрацію водного розчину карбаміду потрібно збільшити, тоді до його складу слід додати ще один компонент – сульфат магнію з розрахунку 3 кг MgSO4 на кожні 100 л розчину.
Внесення одночасно з карбамідом сірчанокислого магнію зменшує небезпеку виникнення опіків і забезпечує ефективніше використання азоту, бо магній входить до складу хлорофілу, а сірка – до сірковмісних амінокислот.
«До визначення концентрації робочого розчину потрібно підходити творчо. Так, якщо опадів мало, погода сонячна, вологість повітря низька, концентрації розчинів треба зменшувати», – йдеться в статті «Примусова «годівля»».
Раніше повдомлялося, за яких умов сільгоспкультурам у Степу необхідне позакореневе підживлення.