Агрономія

Які особливості калійного живлення озимих зернових після соняшнику

У компанії «Карат плюс» на Дніпропетровщині регулярно роблять хімічний аналіз ґрунту й, виходячи з результатів, корегують норму внесення та підбирають добрива.

Про це розповів агроном компанії Антон Палієнко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer

Так, останній хімічний аналіз ґрунту показав проблеми з фосфором і достатній уміст калію на полях господарства. Тому, коли планують сіяти озимі після соняшнику, обирають певну тактику.

Оскільки відомо, що соняшник засвоює багато доступного калію з ґрунту, а розрив між збиранням попередника й сівбою дуже малий, озимі зернові, як правило, на початковому етапі розвитку «відчувають» брак доступного калію, тому для тимчасового забезпечення рослин калієм вносять під час сівби фосфорно-калійне добриво.

«Багато хто припускається помилки, не вносячи калій, мовляв, у нас його і так високий рівень. Рівень доступного калію нормалізується після початку розкладання пожнивних решток (стерні) соняшнику», – зазначив агроном.

Він також додав, що по ріпаку більше акцентують увагу на фосфорі, бо на таких полях уже півтора-два місяці відбувається мінералізація, і елементи вже більш-менш доступні після попередника. Тому там уносять переважно амофоси.

Нагадаємо, перед сівбою озимої пшениці важливо забезпечити достатній фосфорно-калійний фон.