Агрономія

Які добрива внести під озимину у допосівний період у Степу

Комплексна система мінерального удобрення озимих зернових культур повинна максимально задовольняти потреби рослин поживними речовинами впродовж всієї вегетації озимини, пише журнал The Ukrainian Farmer.

У допосівний період мають бути внесені фосфорні добрива з обов’язковою заробкою в ґрунт не менше ніж на 10 – 15 см, тобто в активну зону кореневої системи майбутніх рослин озимих колосових культур у перший місяць після появи сходів.

Такий регламент застосування фосфорних добрив пов’язаний з надзвичайно повільним промиванням їх в більш глибокі шари ґрунту.

До того ж, у посушливих умовах південного Степу України перебування фосфорних добрив на глибині заробки насіння несе великі ризики залишитися на тривалий час у сухому шарі ґрунту і бути недоступними для кореневої системи рослин.

Внесення азотних і калійних мінеральних добрив не мають жорстких регламентованих рамок застосування у порівнянні з фосфорними. Тому вони можуть застосовуватися як до, так і під час сівби.

Враховуючи винос макроелементів з урожаєм минулого року, під урожай 2021 року до сівби або одночасно з сівбою озимих зернових культур слід внести: по чорному пару – N15P15K15, по соняшнику – N60P45K60, по стерні – N45P30K30, по сорго – N45P30K30, по гороху – N15P30K25, по льону олійному – N45P35K35.