Як зменшити обсяги застосування азотних добрив без втрати врожайності
Технологія AQUASORB, що допомагає акумулювати в полі вологу, дає змогу також зменшити обсяги застосування азотних добрив без зменшення урожайності. Адже коли йде дощ, гранули затримують у прикореневому шарі не тільки воду, але й азот.
Про це розповів керівник компанії «Сервіс-Агрозахід» Роман Проць в інтерв’ю «Допомогти фермеру» в журналі The Ukrainian Farmer.
Натомість за звичайної технології дощ промиває до 30% цього елементу. Крім того, бактерії, які потрапляють у ґрунт з препаратом Бактім, працюють із ґрунтовим азотом. А це теж дає змогу зменшити до 30% його внесення.
«Збільшення кореневої системи теж працюватиме на збереження азоту, бо велика коренева система вловлює більше азот і більше його засвоює», – зазначив Роман Проць.
За його словами, азот також можна накопичувати, увівши в сівозміну бобові. Зокрема сою.
«От ми маємо канадські сорти, які дають до 5 т/га. Без добрив ми вирощували по 4 т/га сої, вносили тільки рідкий фосфор у нормі 5 кг/га і деякі мікродобрива. Якщо нині затрати на кукурудзу становлять 40-45 тис. грн/га, то сою можемо виростити за 20 тис. грн/га і отримати за неї 80 тис. грн/га. Тобто рентабельність зростає до 400%, а соя ще й лишає азот у ґрунті. Тож після неї можемо вирощувати кукурудзу, додавши лише 100 кг/га азоту замість 150 кг/га», – додав фахівець.
Раніше повідомлялося, як правильно застосовувати добрива за дефіциту вологи.