Агрономія

Як захистити сільгоспкультури від стеблових нематод

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Для запобігання ураженню стебловими нематодами польових культур слід використовувати якісний і протруєний посівний матеріал, проводити глибоку зяблеву оранку й заходи з підсушування ґрунту за умов надмірного зволоження. 

Також актуальними протинематодними заходами є сівозміна, внесення завищених норм азотних добрив (карбаміду та аміачної води) й боротьба з бур’янами-резерватами шкідника. 

За сильного зараження рослин навесні рекомендується проводити глибоку оранку з подальшим висівом, наприклад, кукурудзи, або краще залишити поле під чорним паром. 

Наразі в Україні вибір зареєстрованих протинематодних препаратів дуже обмежений. У захищеному ґрунті на овочевих культурах використовують два біопрепарати: Нематофагін, створений на основі хижого гриба Arthrobotris оligospora, й Аверком, що містить продукти життєдіяльності цього гриба. Проте їх не рекомендовано для застосування на польових культурах. 

Серед хімічних препаратів, що мають нематоцидні властивості, можна відмітити інсектициди на основі діючої речовини карбосульфан (Маршал), але слід пам’ятати про їхню високу токсичність.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями