Як «Володимирівське» формує оптимальну систему підживлення культур
Аби відшукати свою оптимальну систему підживлення, у «Володимирівському» щороку досліджують різні способи підживлення культур. Зокрема, випробували внесення добрив на пшениці методом Бузницького (прикореневий спосіб підживлення озимих злакових культур, методом ґрунтового закладання добрив) і врозкид. Статистично вірогідної різниці не побачили.
Про це розповів співвласник господарства Анатолій Григорчук, пише журнал The Ukrainian Farmer.
«Раніше із комплексних добрив ми використовували амофос російського виробництва. Потім перейшли на добрива компанії Yara. З агрономічного погляду Yara дає вищий урожай. Але є ще й економічний аспект. Як показав досвід, якщо на ту саму суму, що ми вносимо свої традиційні добрива, внести добрива Yara, перевага буде на боці Yara. Один із наших підходів такий: усе, що ми винесли з поля, ми повинні його покласти назад», – пояснив Анатолій Григорчук.
Загалом у господарстві мають таку середню врожайність культур: пшениця озима – 55 ц/га, ячмінь озимий – 50, кукурудза – 80, соняшник – 34-35, озимий ріпак – 30-32 ц/га. Сою збирали з врожайністю 24 ц/га, але від цієї культури відмовилися через посушливі умови.
Раніше повідомлялося, як «Володимирівське» заощаджує до 25 тонн азотних добрив щорічно. Також Анатолій Григорчук назвав Фермер назвав п’ять чинників підвищення біологічної активності ґрунту.