Агрономія

Як уберегти посіви озимих від цикадок і попелиць

Як уберегти посіви озимих від цикадок і попелиць

З появою сходів озимих культур на них переселяються злакові цикадки і попелиці. Там вони відкладають яйця, які мають перезимувати.

Крім безпосередньо механічних пошкоджень рослин попелиці й цикадки здатні переносити вірусні захворювання (мозаїки, карликовість й ін.), що також істотно знижує врожайність.

На сходах озимих культур зимують не лише однодомні види попелиць (звичайна злакова, велика злакова, ячмінна), а й навіть у дводомної черемхово-злакової попелиці на посівах можуть лишатися на зимівлю самиці та личинки.

Для уникнення накопичення шкідників, особливо в посівах озимини по колосових попередниках, за умов достатньої вологості ґрунту в насіннєвому ложі (не нижче від 14-16%) ефективним є передпосівне протруєння насіння інсектицидними препаратами. Так, за 1-5 днів до сівби проводять оброку насіння дозволеними протруйниками.

У фази сходів і на початку кущіння проти цикадок, попелиць і злакових мух, особливо на посівах ранніх строків, проводять крайові обробки актарою, альфагардом, данадимом стабільним, енжіо, карате зеоном, карателем, Бі-58 новим, піринексом, сумі-альфа, фастаком, фостраном, фуфаноном, ф’юрі.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!