Як у Придніпровському кластері KERNEL зберігають економічну ефективність застосування ЗЗР
У системі захисту, як і в інших елементах технології, у Придніпровському кластері KERNEL застосовують диференційований підхід, що базується на багаторічних спостереження за потенціалом шкідливих об’єктів кожного поля в масиві. Це дає змогу впливати й контролювати рівень ЕПШ цілеспрямовано та економічно виправдано.
Про це розповів провідний агрономом Придніпровського кластера компанії KERNEL (Київська, Полтавська, Черкаська області) Олександр Мельник в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.
«Застосування будь-яких препаратів чи їх комбінацій відбувається тільки за наявності ЕПШ. Звісно, обов’язкові обробки є на кожному полі, але вони також здійснюються після ретельного обстеження посівів на наявність шкідливих об’єктів. Проблемою на посівах кукурудзи й, думаю, не тільки в нас, є бур’яни, особливо дводольні та злакові»,
– зазначив Олександр Мельник.
Проти них, за словами фахівця, потрібно в будь-якому разі проводити щонайменше одну обробку, а наступні обробки планують залежно від того, чи з’являється їх друга хвиля. Тобто це все вимагає постійного моніторингу посівів і фіксації шкідливих об’єктів.
Нагадаємо, у Придніпровському кластері KERNEL вивчають дію біопрепаратів у системі захисту і підживлення культур. Також у Придніпровському кластері KERNEL поділилися інструментами збереження ґрунтової вологи.