Як спосіб обробітку ґрунту під кукурудзу впливає на доступність NPK
Розкидне внесення комплексних мінеральних добрив на посіви кукурудзи за тривалого безполицевого обробітку в сівозміні може супроводжуватися накопиченням фосфору і калію в шарі ґрунту 0–10 см. Позитив цього явища полягає у відносному зменшенні ступеня іммобілізації макроелементів ґрунтом (як порівнювати з унесенням під оранку) і поліпшенні його поживного режиму на ранніх етапах розвитку рослин за достатніх запасів продуктивної вологи, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Водночас з огляду на істотну залежність екологічної стійкості кукурудзи до різних несприятливих впливів зовнішнього середовища від потужності й фізіологічної активності кореневої системи розміщення більшої частини туків у верхньому (періодично зневодненому) шарі ґрунту знижує доступність NPK, адаптивний потенціал і витривалість культури стосовно ґрунтової та повітряної посухи.
Тому в разі переходу на мульчувальний обробіток з використанням плоскорізних знарядь, технологічний процес роботи яких практично виключає вертикальну міграцію добрив за профілем ґрунту, рекомендується періодичне чизелювання ріллі з метою перерозподілу їх у нижню частину орного шару.
Раніше повідомлялося, як ефективність добрив на кукурудзі залежить від обробітку ґрунту.