Способи скорочення викидів газоподібних речовин при збереженні гною
Скорочення викидів газоподібних речовин при збереженні твердих органічних добрив потребує застосування наступних заходів, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Ефективним є використання закритих сховищ. Навіть застосування пластикової плівки для вкривання буртів може істотно зменшити викиди аміаку без значного збільшення викидів метану та оксиду азоту.
Менш ефективним є додавання соломи, що, залежно від температурних умов та типу гною, може викликати збільшення викидів СО2 та N2O.
При збереженні ґною у бурті необхідно максимально зменшити його площу, наприклад, шляхом установки стінок для збільшення висоти.
Важливим є забезпечення максимальної сухості гною.
Зменшити втрати вуглецю та азоту з гною можна завдяки заливанню купи рідким гноєм (розбавленим водою) чи простою водою для зменшення доступу кисню та створення умов, подібних до анаеробних.
Коли твердий гній містить велику кількість соломи, рекомендовано систематичне рихлення маси.
Для зменшення втрат назоподібних речовин у процесі внесення добрива в ґрунт, гній необхідно заробити в ґрунт у максимально короткий термін. За кілька днів розкиданого, але незаробленого добрива втрачається до 30-50% азоту.