Як розрахувати оптимальні дози добрив для озимої пшениці
Розрахунок оптимальних доз добрив під запланований урожай показує, що середня доза під пшеницю озиму в зонах Лісостепу та Полісся України становить: азоту – 90 кг/га, фосфору – 60 і калію – 70 кг/га, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Застосування мінеральних добрив у науково обґрунтованих дозах є основним чинником інтенсифікації технології вирощування, від якого на 45-50% залежить як урожайність, так і якість зерна.
Фосфорні і калійні добрива під пшеницю озиму вносять під основний обробіток ґрунту або під передпосівну культивацію. Частину їх можна вносити локально, одночасно із сівбою, але, щоб не пригнічувати проростки рослин, доза їх не повинна перевищувати 25-30 кг д. р. / га.
Переносити у підживлення недовнесені в передпосівний період фосфорні та калійні добрива малоефективно.
Азотні добрива перед сівбою в дозах 25-30 кг/га вносять лише на малозабезпечених елементами живлення ґрунтах і після таких попередників, як кукурудза на силос, однорічні злакові трави, що інтенсивно використовують ґрунтові запаси азоту. Після бобових попередників внесення азоту до сівби недоцільне.
Нагадаємо, порівняли ефетивність підживлення пшениці сульфатом амонію, аміачною селітрою та КАС. Раніше було досліджено ефект від затосування сірковмісних добрив на озимій пшениці.