Агрономія

Як різні погодні умови впливають на хімічний склад зерна кукурудзи

Як різні погодні умови впливають на хімічний склад зерна кукурудзи

Різні умови вирощування по-різному впливають на хімічний склад зерна кукурудзи. Так, наприклад, білок нагромаджується інтенсивніше за високих температур, пише журнал The Ukrainian Farmer.   

Більшу кількість білка в зерні гібриди пізньостиглої групи накопичують у несприятливі роки, ніж у роки з достатньою вологозабезпеченістю.

Найкращі умови для отримання високої врожайності високобілкового зерна кукурудзи складаються за достатньої забезпеченості рослин азотом, деякого дефіциту доступної вологи й підвищених температур у період наливання зерна, високої інтенсивності світла, особливо короткохвильової частини спектра.

Разом з тим, основні якості зерна кукурудзи варіюють і сильно залежать від генотипових особливостей.

«За посушливого та спекотного клімату зазвичай формується зерно з високим умістом білка. Проте індустріалізація та хімізація сільськогосподарського виробництва відкриває зовсім нові можливості керування процесами формування фізико-хімічних його властивостей за допомогою різних агротехнічних заходів, раціональної системи застосування мінеральних добрив, пестицидів, фізіологічно активних речовин й інших антропогенних чинників», – ідеться в статті «Разом ефективніше».

Раніше повідомлялося, як на вміст білка в зерні кукурудзи впивають зрошення й підживлення.