Як правильно застосовувати гербіциди по кукурудзі за нестабільних погодних умов
Застосування страхових гербіцидів по кукурудзі має сенс за двох умов: перша – за неможливості здійснити ґрунтовий захист, друга – за появи другої хвилі бур’янів.
На цьому наголошує заступник головного агронома агрогрупи «Агрейн» Тарас Корнієнко.
Оптимальними для обприскування посівів кукурудзи страховими гербіцидами є температури від +12 до +25°С. Проте такі сприятливі температури для внесення препаратів бувають раз у п’ять років. Весна переважно або холодна, або занадто жарка, що значно впливає на підбір гербіцидів за страхового захисту кукурудзи.
За холодної й затяжної весни, коли внаслідок впливу погодних умов ефективність дії ґрунтових гербіцидів знижується, отримати гарний урожай кукурудзи без страхового захисту не вдасться.
«Волога, а саме дощ, сприяє дії ґрунтових гербіцидів на кукурудзі. Найкращий варіант розриву між внесенням препарату й опадами – до 2 годин (включно), адже за наявності в достатній кількості вологи в ґрунті гербіциди входять у контакт із ним до 2 годин. Також впливає на дієвість і кількість опадів, гербіциди можуть промитися і дати токсичність на кукурудзу, у такому разі доцільно вносити ґрунтові гербіциди у суміші з прилипачем», – зазначив Тарас Корнієнко.
Отже, на думку агронома, є три основні чинники, які впливають на ефективність ґрунтових гербіцидів: температура повітря, вологість ґрунту і передпосівна структура ґрунту (комкуватість). Але є одне правило – ґрунтовий гербіцид не діє лише тоді, коли його не вносять.
Раніше було названо оптимальні умови для застосування гербіцидів на кукурудзі.