Агрономія

Як правильно організувати сидерацію й підібрати набір культур

Як правильно організувати сидерацію й підібрати набір культур

В організації сидерації досить важливо не насичувати сівозміни в основних і проміжних посівах культурами однієї родини, що сприяє поширенню хвороб і розвитку спільних шкідників. Обов’язково дотримуватися рекомендованого терміну повернення культури на попереднє місце вирощування, який для бобової культури не має бути коротшим за три роки, злакової – два роки, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Якщо під просапні культури немає обмежень у виборі сидерата (бобові, бобово-злакові, злакові та капустяні культури), то під наступну в сівозміні зернову культуру потрібно висівати лише бобові, хрестоцвіті чи бурячникові сидерати.

Слід зауважити, що злакові, капустяні та бурячникові культури найкраще розвиваються та формують максимальну продуктивність за обов’язкового внесення азотних добрив. Сівба бобового сидерата після загортання у ґрунт побічної продукції підвищує її мінералізацію, і за такого їх поєднання наступні культури формують урожайність на рівні дії підстилкового гною.

Для підвищення ефективності сидерації потрібно враховувати тривалість вегетаційного періоду та підбирати культури, які повною мірою реалізують свій біологічний потенціал.

Раніше повідомлялося, як сидерація допомагає в боротьбі з деякими хворобами сільгоспкультур. Також повідомлялося, які культури в сівозміні обмежують розвиток бурякової нематоди.