Агрономія

Як правильно завантажити зерно в рукави

Як правильно завантажити зерно в рукави

Попри наявні переваги зберігання збіжжя в пластикових рукавах, які не потребують якогось особливого догляду, вантажити зерно в них і потім виймати його слід із використанням спеціальної техніки.

Оскільки технологія давно освоєна, на вітчизняному ринку наявна достатня пропозиція зернопакувальників, які ще називають багерами (від англійського bag — мішок), і розвантажувачів. Більшість цих машин – імпортні, втім є і моделі вітчизняного виробництва.

Подавати зерно в зернопакувальну машину найзручніше з бункера-перевантажувача, який через власний шнековий механізм зсипає його в приймальну лійку багера, звідки воно вже потрапляє в рукав.

При завантаженні потрібно слідкувати за щільністю пакування, оскільки за доброго ущільнення залишається менше повітря в середині рукава, а зайве воно там не потрібне.

З іншого боку зайва щільність призводить до надмірного натягування й витончення плівки, через що вона під вагою зерна може згодом прорватися.

Лишається додати, що пакувальні машини працюють від ВВП трактора (потрібна потужність становить 70-100 к. с., також потрібно два виходи гідравліки).

Так само від ВВП трактора працюють і розвантажувальні машини. Вони поступово розрізують рукав збоку, всмоктують зерно за принципом пилососа або забирають його шнеком і надалі вивантажують у кузов автомобіля; розрізана плівка згортається в рулон.

Головною вимогою до розвантажувача є те, аби машина повністю забирала зерно з рукава і його не доводилося дочищати вручну.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!