Як підвищити ефективність сидерації
Для підвищення ефективності сидерації потрібно враховувати тривалість вегетаційного періоду та підбирати культури, які повною мірою реалізують свій біологічний потенціал. Це визначається за датою збирання врожаю основної культури та рекомендованим періодом заорювання зеленого добрива в ґрунт (ІІІ декада жовтня), пише журнал The Ukrainian Farmer.
Наприклад: бобові (люпин, серадела, гірчиця) мають висіватися не пізніше ніж 1 серпня; фацелія – 20 серпня і т. д. Норма висіву корегується залежно від вологозабезпеченості на час сівби.
За посушливих умов (запаси продуктивної вологи в орному шарі менші за 20 мм) норму висіву насіння збільшують на 10-15%. У разі використання подвійних сумішок норма висіву кожного компонента становить 60-65%, а потрійних – 35-40% норми висіву його в чистому вигляді.
Для одержання дружних сходів посіви потрібно прикочувати. Загортають зелену масу сидерата в ґрунт перед настанням стійкого похолодання та припиненням вегетації (ІІІ декада жовтня) різними способами.
На дерново-підзолистих неоглеєних ґрунтах сидеральну культуру приорюють плугами з передплужниками. На дерново-підзолистих глейових й оглеєних ґрунтах сидерат дискують, а навесні переорюють плугом без полиць або обробляють плоскорізом на глибину 28–30 см чи висівають за технологією no-till.
Раніше повідомлялося, які особливості застосування післяжнивної форми сидерації. А для проміжних посівів сидератів украй важлива сума ефективних температур.