Агрономія

Як підвищити ефективність запилення люцерни медоносними бджолами

Як підвищити ефективність запилення люцерни медоносними бджолами

Для підвищення ефективності запилення люцерни медоносними бджолами, необхідно дотримуватися низки умов.

Зокрема, бджолині сім’ї повинні бути сильними, з великою кількістю відкритого розмноження (не менше як 5-6 рамок у лежаках і двокорпусних вуликах і до 10 рамок в багатокорпусних), мати молодих маток.

У разі слабкого натурального взятку для нарощування приплоду рекомендується за 10-12 днів до перевезення бджіл до посіву люцерни щоденно підгодовувати сім’ї цукровим сиропом (одна частина сиропу на дві частини води) по 1 кг на сім’ю, для чого на кожну сім’ю слід виділити 2,5-3 кг цукру.

Щоб максимально запобігти відльоту бджіл з люцерни на інші культури, необхідно розміщувати всі ентомофільні сільськогосподарські рослини не ближче 2-3 км від насіннєвих посівів люцерни, а всі квітучі бур’яни поблизу скосити до початку її цвітіння.

Бджіл слід підвозити до посівів люцерни через 3-4 дні після початку цвітіння. Більш раннє підвезення небажане, оскільки бджоли можуть відволікатися на інші джерела взятку, які перебувають навіть на значній віддалі від пасіки.

Для підвищення ефективності бджолозапилення бджіл привчають до аромату квіток люцерни. Для цього їх підгодовують 50%-м цукровим сиропом, в який звечора занурюють квітки люцерни без зелених чашечок у кількості 1/4 об’єму сиропу.

Перед зануренням квіток сироп повинен бути охолоджений до температури парного молока. Посуд із сиропом і квітками щільно закривають.

Роздають сироп щоденно рано вранці до вильоту бджіл із вулика, розливаючи його на рамки по 100-200 г на сім’ю.

Медоносних бджіл використовують на запиленні люцерни 2-3 тижні, після чого їх перевозять на інші ентомофільні культури, що цвітуть.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!