Агрономія

Як підготувати ґрунт для сівби сочевиці

Як підготувати ґрунт для сівби сочевиці

Вирощування сочевиці потребує якісного осіннього обробітку ґрунту, який має вирішити два основних завдання: очищення поля від бур’янів і вирівнювання поверхні.

Особливо важливим є знищення багаторічних бур’янів. Найефективнішим способом боротьби з ними є внесення гербіцидів на основі діючої речовини гліфосату, які потрібно застосовувати восени.

Гліфосати можна доповнювати гербіидами на основі ефірів 2,4Д або імідазолінонами (імазетапір, імазамокс). Такі суміші ефективніші для знищення березки польової, молочаю, гірчаку. Підсилення дії відбувається завдяки різному механізму дії та синергічному ефекту речовин.

Підвищує гербіцидну активність також лущення стерні відразу після збирання зернової культури. Це сприяє знищенню бур’янів, що є на поверхні поля, а також стимулює проростання нових і відростання зрізаних бур’янів. Через 10-15 днів з’являються розетки бур’янів, і тоді проводять гербіцидну обробку.

Крім цього, непоганий ефект дають гліфосати за умови, якщо застосувати їх відразу після сівби сочевиці.

За оптимальних умов сходи культури з’являються через 7-8 днів після сівби, а за прохолодної погоди – через 2-3 тижні. За цей період проростає значна кількість бур’янів, які потрібно знищити до того, як проростки сочевиці з’являться на поверхні.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!