Як отримати високий урожай амаранту
Для отримання високого врожаю амаранту ця культура потребує належного рівня удобрення. З урожаєм 10 т/га сухої маси з ґрунту амарант виносить 150–170 кг азоту, 90–140 кг фосфору та 140–160 кг калію.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Тому на ґрунтах із середнім рівнем родючості рекомендується вносити мінеральні добрив в нормі N100-120 Р60-80 К120-140. На торфових ґрунтах вносять фосфорно-калійні добрива в нормі Р60К90-120 та такі мікроелементи, як мідь, сірка, магній, бор. Добре реагує амарант на внесення органічних добрив і вапнування.
Якщо на площі, де планується вирощувати амарант є багаторічні коренепаросткові бур’яни, їх слід знищити – це спростить не лише обробіток ґрунту, а й полегшить догляд за його посівами. Насіння амаранту – дуже дрібне, тому потрібен якісний обробіток ґрунту. Поверхня ґрунту має бути ретельно підготовлена, що забезпечує рівномірне й неглибоке загортання насіння.
До та після сівби проводять коткування площі, особливо цей агрозахід важливий на торфових і мінеральних ґрунтах легкого механічного складу.
Як повідомлялося раніше, для зони Полісся найкращими є ранньостиглі сорти амаранту, зважаючи на коротший вегетаційний і безморозний періоди цього регіону, порівняно з іншими ґрунтово-кліматичними зонами.
Довідка
Амарант — порівняно вимоглива до вологи, але водночас і посухостійка культура. Він легко витримує посуху завдяки унікальній будові кореневої системи, що має два види коренів: мичкуватий, який збирає вологу з поверхневих шарів ґрунту; й стрижневий, здатний досягати 7-метрової глибини, що особливо актуально в період посухи.
Додати коментар