Агрономія

Як очистити насіння бобових трав від бур’яну-повитиці

Машини для очищення насіння не здатні відділити насіння повитиці європейської від насіння люцерни або конюшини, адже їх розміри практично однакові.

Тому у процесі підготовки посівного матеріалу насіння багаторічних бобових трав обов’язково має проходити очищення на магнітному сепараторі.

Таку пораду дав Олександр Іващенко, доктор сільськогосподарських наук, Інститут захисту рослин НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Металевий порошок добре прилипає до поверхні насіння повитиці і тому у процесі переміщення у магнітному полі може бути легко видалений з маси насіння культурних рослин», — зазначив експерт.

Присутність повитиць у посівах сільськогосподарських культур негативно проявляється у різних площинах. Перш за все бур’ян-паразит значно знижує рівень біологічної продуктивності рослин-господарів і відповідно обсяг і якість отриманого урожаю.

У посівах кормових культур: люцерни, конюшини та інших присутність повитиці призводить до зниження якості свіжого зеленого корму.

У випадку заготівлі сіна, стебла повитиці, довгий час залишаються соковитими і зберігають вологу.

Рослини повитиці європейської – отруйні. Попадання таких рослин у сіно призводить до враження сіна токсичною пліснявою, що робить високобілковий корм непридатним для використання.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!